Nemzetiségi nap – 2022-2023

Téma: Disznóvágás

Tanulóink a kultúrházban kezdték a napot, ahol Szabó Ármin 5.osztályos tanulónk a sertésről tartott egy előadást, amelyben Szontág Kristóf 6.osztályos diákunk videóját is megtekinthettük. Ezután finom falatokkal készültek a németet tanító tanár nénik a tanulóinak! Malackergető futás, fűszer felismerés, hurka kötözés, termény felismerés, malacos kirakó, rajzfilmszereplő malacok megkülönböztetése, rengeteg sütemény, élő malacok, lovas kocsizás, disznóvágás megnézése, és felsorolni sem tudjuk, hogy mennyi minden volt a mai napon. Köszönjük szépen Melinda néninek és Detti néninek a szervezést és minden kollégának a közreműködést! Köszönjük a süteményeket a német tanár nénik anyukáinak és Molnár Tímeának! Köszönjük szépen Forrai Renátának, Fegyvernekiné Mónikának, Kajtár Jánosnak, Molnár Tímeának, a Cikói Önkormányzatnak, és a Német Nemzetiségi Önkormányzatunknak, akik finanszírozták a napot, a rengeteg segítséget és támogatást! Szuper és élményekkel teli napunk volt!